Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácie reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdielané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.

Rozumiem

Z technických príčin je momentálne možnosť nákupu pozastavená

Váš dodávateľ pneumatík a diskov info@adacpneu.sk

Typ vozidla:
Obdobie:
Šírka pneu:
Profil pneu:
Priemer pneu:
Výrobca:
Index nosnosti:
Index rýchlosti:
Zosilená:
Dojazdová:
Vymazať filter

Kategórie produktov

Prečo zvoliť nákup práve u nás?

ikona
Doba doručenia
od 1 do 7 dní
ikona
Overený predajca s referenciami zákazníkov
ikona
Komfortný konfigurátor diskov
ikona
Široký výber pneumatík

Nová letná pneumatika PremiumContact 6 dokáže preklenúť medzeru medzi komfortnou a športovou pneumatikou!

16. prosince 2016

Vývojári pneumatík značky Continental prichádzajú u novej pneumatiky PremiumContact 6 s  riešením, ako zaistiť maximálnu bezpečnosť, udržať vysoký jazdný komfort a precízne, dynamické jazdné vlastnosti!

 

Letná pneumatika PremiumContact 6

Bezpečnosť predovšetkým


"Hlavnou požiadavkou nového PremiumContact 6 je poskytovať nekompromisnú bezpečnosť," hovorí Prof.Dr. Burkhard Wies, vedúci linky pneumatík spoločnosti Continental.  "Vytvorili sme pneumatiku, ktorá môže splniť túto náročnú požiadavku a zároveň poskytnúť maximálny komfort a precízne, dynamické jazdné vlastnosti. Rovnako tak aj vysoký kilometrový výkon a nízky valivý odpor. Vytvoriť takúto pneumatiku bola veľká výzva a zároveň obrovská motivácia".

 

Rovnako ako jej predchodcovia, ContiSportContact 5 a ContiPremiumContact 5, nová PremiumContact 6 ponúka špičkové brzdenie, hlavne na mokrých vozovkách. Odborníci spoločnosti Continental v Hannoveru prišli s riešením, ktoré umožňuje podstatný pokrok, bez toho aby sa museli vzdať vysokej bezpečnostnej rezervy pneumatiky. Tieto inovácie zahrňujú pridanie novej syntetickej amorfnej siliky pre dosiahnutie kratšej brzdnej dráhy na mokrých vozovkách, a to naprieč všetkými segmentami vozidiel. Nová PremiumContact 6 tak dosahuje hodnotenie vrcholu "A" pre splnenie priľnavosti za mokra.

 

Premiumcontact 6

 

Športová ovládateľnosť


Spolu s vysokými požiadavkami na bezpečnosť a komfort pri jazde bol ďalší kľúčový dôraz kladený na športovú ovládateľnosť. Za týmto účelom vznikla nová asymetrická geometria behúňu, ktorá poskytuje lepší záber. Výsledná štruktúra pneumatiky je schopná prenášať účinne aj veľmi veľkú silu. PremiumContact 6 tak má o tri percenta lepšie manipulačné vlastnosti, ako jeho predchodca ContiSportContact 5.
Nová PremiumContact 6 bude k dispozícii u predajcov pneumatík na začiatku roku 2017 v širokej škále veľkostí pre modely strednej triedy až po SUV. Táto pneumatika bude postupne nahrádzať svojich úspešných predchodcov, ContiPremiumContact 5 a ContiSportContact 5.

 


 

U pneumatiky PremiumContact 6 splnil nemecký výrobca stále rastúce požiadavky na kvalitu jazdy, precíznu odozvu riadenia, maximálnu bezpečnosť a environmentálne vlastnosti.  Vývojári prišli s novými zlúčeninami, inovatívnym dezénom a vláčnou geometriou pneumatiky, ktorá ponúka vysokú kvalitu jazdy. Výsledkom je produkt, ktorý prináša, v porovnaní s jeho predchodcami, zlepšenie manipulačného výkonu, valivého odporu, kilometrového výkonu a celkovej kvality jazdy až o 15 perc. Dostupné rozmery pneumatiky Continental PremiumContact 6.