Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácie reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdielané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.

Rozumiem

Z technických príčin je momentálne možnosť nákupu pozastavená

Váš dodávateľ pneumatík a diskov info@adacpneu.sk

Typ vozidla:
Obdobie:
Šírka pneu:
Profil pneu:
Priemer pneu:
Výrobca:
Index nosnosti:
Index rýchlosti:
Zosilená:
Dojazdová:
Vymazať filter

Kategórie produktov

Prečo zvoliť nákup práve u nás?

ikona
Doba doručenia
od 1 do 7 dní
ikona
Overený predajca s referenciami zákazníkov
ikona
Komfortný konfigurátor diskov
ikona
Široký výber pneumatík

Matador pneumatiky

matador

Matador

História výrobcu pneumatík Matador siaha až do roku 1905, kedy sa firma zaregistrovala ako Spoločnosť Matador-gumové a balatové závody. V marci roku 1906 začal Matador s výrobou gumových hadíc a remeňov v Bratislave-Petržalke. Prvá pokusná výroba pneumatík začala v roku 1925. Až do roku 1931 bola spoločnosť jediným výrobcom pneumatík v ČSR, pretože Barum vo svojej vtedajšej podobe začal vyrábať pneumatiky až o 6 rokov neskôr. Tzv. Matadorky sa obúvali na všetky auta našej automobilovej histórie, napr. AERO, ŠKODA alebo TATRA. Po 2. svetovej vojne v roku 1945 došlo k zoštátneniu podniku. Národným podnikom bol Matador vyhlásený o rok neskôr.


Od roku 1946 rástol import náhradných pneumatík, ktoré nebolo možné pokryť zo zdrojov domácich výrobcov. Dôvodom bol predovšetkým rýchly rozvoj automobilizmu. Spoločnosť sa preto rozhodla vybudovať novú továreň v Púchove. Februárové udalosti v roku 1948 bohužiaľ zasiahli i Matador. Spoločnosti bola zastavená dodávka dohodnutého technologického zariadenia z USA. Nakoniec získala potrebné vybavenie z pohraničia. Aj skrz tieto počiatočné komplikácie sa Matadoru podarilo zahájiť skúšobnú výrobu už v roku 1950. Pneumatiky niesli názov Gumárne Púchov. V roku 1955 sa stal Matador výrobcom gumových dopravných pásov a v roku 1962 monopolným výrobcom autoduší. V roku 1968 začala firma vyrábať nákladnú radiálnu pneumatiku STEEL. O tri roky neskôr rozbehla tiež výrobu osobných radiálnych pneumatík. V roku 1976 bol výrobný program firmy rozšírený o nákladné radiálne plášte ALL STEEL. V roku 1979 začala výroba oceľovo-lanových dopravných pásov. V súvislosti s rozširovaním výroby firma neustále investovala do vedecko-technickej základne. V roku 1987 bol v Púchove založený Výskumný ústav gumárenský.


Po novo nabitej slobode sa Matador premenil na akciovú spoločnosť. V roku 1993 začal opäť vyrábať pneumatiky, rovnako ako pred 40 rokmi, pod názvom Matador. V divokých 90. rokoch spoločnosť výrazne prosperovala a rozhodla sa preto vybudovať továreň Matador-Omskšina v Rusku špecializujúcu sa na výrobu pneumatík. V roku 1998 bol založený nový podnik Continental Matador Rubber Púchov. Ako už názov napovedá, podnik vznikol zlúčením sa spoločností Continental a špecializoval sa na výrobu nákladných pneumatík. Matador prerazil aj na Africký trh. V roku 2004 otvoril v Etiópii továreň na výrobu diagonálnych pneumatík a radiálnych nákladných plášťov pre africký trh. V roku 2007 získal majoritný podiel 51% nemecký Continental. Spoločnosti Matador to otvorilo nové možnosti a spolu s podporou Continentalu sa začala špecializovať tiež na východný trh. O rok neskôr Continental získal 66% podiel v Matadoru a v roku 2009 sa stal vlastníkom 100% akcií Matadoru. V tomto roku zároveň Continental otvoril v Púchove obrovské logistické centrum pre strednú a východnú Európu a tiež postavil novú výrobnú halu na výrobu osobných a dodávkových pneumatík. V roku 2011 Continental zahájil výstavbu ďalšej továrenskej haly pre potreby rozšírenia výrobnej kapacity. Matador vždy vyrábal a vyrába vysoko kvalitné pneumatiky pre všetky typy aut. Po vstupe spoločnosti Continental sa kvalita pneumatík zvýšila ešte viac a naďalej rastie.