Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácie reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdielané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.

Rozumiem

Z technických príčin je momentálne možnosť nákupu pozastavená

Váš dodávateľ pneumatík a diskov info@adacpneu.sk

Typ vozidla:
Obdobie:
Šírka pneu:
Profil pneu:
Priemer pneu:
Výrobca:
Index nosnosti:
Index rýchlosti:
Zosilená:
Dojazdová:
Vymazať filter

Kategórie produktov

Prečo zvoliť nákup práve u nás?

ikona
Doba doručenia
od 1 do 7 dní
ikona
Overený predajca s referenciami zákazníkov
ikona
Komfortný konfigurátor diskov
ikona
Široký výber pneumatík

BFGoodrich pneumatiky

bfgoodrich

Pneumatiky B.F. Goodrich

Desaťročie úspechu v motoristickom odvetví pomohlo tejto americkej značke vyvinúť pneumatiky, ktoré splňujú náročné požiadavky na jazdu na vozovke aj v terénu. Spoločnosť vyrába letné i zimné pneumatiky pre všetky typy vozidiel, predovšetkým sa však zameriava na kategóriu áut 4x4, kde ponúka skutočne široký sortiment.

 

História značky

Spoločnosť BFGoodrich bola založená v Severnej Amerike v roku 1870 Dr. Benjaminem Franklinem Goodrichem. Firma najprv vyrábala pogumované pásy, pogumované hadice a pneumatiky pre bicykle. S rastúcim vývojom spoločnosti začala v roku 1896 tiež výroba pneumatík. Prvé pneumatiky sa z dielne tohto výrobcu dostali na americký trh v roku 1903. BFGoodrich nebol na prelome 20. storočia jediný výrobca pneumatík v Spojených štátoch. Medzi jeho konkurenciu patrili spoločnosti Goodyear, Firestone, General a Uniroyal. Vďaka rozsiahlemu výskumu a vedeckým metódam, ako je hodnotenie opotrebenia pneumatík a testovanie dlhovekosti, sa však spoločnosť BFGoodrich udržala na špici tohoto odvetvia. V roku 1965 vyvinula prvú radiálnu pneumatiku v Spojených štátoch. Táto inovácia spôsobila, že sa pneumatiky stali oveľa bezpečnejšie tým, že získali dlhšiu životnosť a umožnili lepší absorpciu nárazov na cestách. V roku 1967 firma patentovala a uviedla na trh prvú pneumatiku, ktorá bola schopná jazdy aj prázdna, tzv. "run-flat“. S postupom času sa firma stala súčasťou priemyslového konglomerátu Goodrich Corporation a od roku 1990 je súčasťou koncernu Michelin.


Pneumatiky značky BFGoodrich sa preslávili okrem iného na:

- prvom aute, ktoré v roku 1903 prešlo naprieč Spojenými štátmi,
- v roku 1927 na lietadle Charlese Lindbergha, "Spirit of St. Louis", ktorý predviedol prvý úspešný nepretržitý let cez Atlantik,
- v roku 1977 na raketoplánu Columbia behom výstavby.
BFGoodrich sa na Baja California Competition úspešne zúčastnil 28 súťaží, kde získal všetky prvenstvá a trinásťkrát sa stal dokonca víťazom rallye Paríž-Dakar. Pre sezóny 2006 a 2007 bol tiež dodávateľom pneumatík na majstrovstvách sveta rallye.

Vďaka neustálemu vývoju a technologickým pokrokom sa stala firma za dobu svojej dlhej existencie jedným z najväčších výrobcov pneumatík na svete.

 

Stvorené pre SUV a offroady

Pneumatiky BF Goodrich si veľmi obľúbili majitelia SUV a offroadov. Niektorí výrobcovia pneumatík preto montujú na svoje vozidlá pneumatiky BF Goodrich v rámci základnej továrenskej výbavy. Firma však vyrába aj pneumatiky pre osobné auta. Pokiaľ chcete nekompromisnú kvalitu a očakávate od pneumatík vyšší výkon, potom sú pneumatiky značky BFGoodrich určené práve Vám. Na rozsiahly sortiment tejto značky sa môžete pozrieť na našich webových stránkach www.adac-pneu.sk.