Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácie reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdielané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.

Rozumiem

Z technických príčin je momentálne možnosť nákupu pozastavená

Váš dodávateľ pneumatík a diskov info@adacpneu.sk

Typ vozidla:
Obdobie:
Šírka pneu:
Profil pneu:
Priemer pneu:
Výrobca:
Index nosnosti:
Index rýchlosti:
Zosilená:
Dojazdová:
Vymazať filter

Kategórie produktov

Prečo zvoliť nákup práve u nás?

ikona
Doba doručenia
od 1 do 7 dní
ikona
Overený predajca s referenciami zákazníkov
ikona
Komfortný konfigurátor diskov
ikona
Široký výber pneumatík

Debica pneumatiky

debica

Debica

 

Spoločnosť na výrobu pneumatík Debica vznikla v roku 1937 v dobe, kedy v Poľsku začala výstavba mnohých ďalších tovární v rámci rozhodnutia poľskej vlády vybudovať v krajine centrálne priemyslové regióny. Debica prešla postupom rokov celou radou zmien a inovácií o. i. tiež vo výrobných technológiách. Dnes sú pneumatiky Debica medzi zákazníkmi veľmi obľúbené, pretože ponúkajú vynikajúcu kvalitu za rozumnú cenu.  

 

Debica a jej história

 

Podnik na výrobu pneumatík Debica bol jedným z najdôležitejších v medzivojnovej histórii a neskôr sa stal najväčším výrobcom pneumatík v krajine. Továreň v podkarpatskej oblasti vyrábala pneumatiky a syntetickú gumu. Všetky technologické plány vytvoril Američan E. Hoover s pomocou Edwarda Wróblewského, manažéra pre stavebnú divíziu Stomil, v poľskom meste Poznaň. Ďalšie technické návrhy vypracovali odborníci z amerického General Tire and Rubber Company v spolupráci s tromi poľskými investormi: Kazimierzom Obrębskim, Henrykom Saganem a Wiktorom Piotrowskim. Výrobná hala o rozlohe 59,500 m3 bola vybavená najmodernejším strojným zariadením doby, získaným od spoločnosti Francis Shaw Company Ltd. v Manchesteru v Anglicku za celkové náklady 300 000 poľských zlotých. Prvá pneumatika bola vyrobená 20. Marca 1939. Celá továreň mala 260 manuálnych pracovníkov a 16 inžinierov, čo umožnilo dennú výrobu zhruba 350 pneumatík v rôznych veľkostiach. Ďalší vývoj podniku bol prerušený vypuknutím druhej svetovej vojny. V roku 1940 predali okupujúce orgány tento podnik spoločnosti Continental Gummiwerke AG v Hannoveru. Debica potom začala fungovať pod nemeckým názvom Posener Gummiwerke. Po vojne musela Debica nakúpiť späť veľa strojného zariadenia z Nemecka a obnoviť svoju technológiu a výrobu z predvojnového stavu. Továreň sa postupne rozširovala a v šesťdesiatych rokoch minulého storočia vyrábala o.i. brzdy a pneumatiky pre bicykle. V roku 1986 začala výroba poľnohospodárskych a ťažkých nákladných pneumatík.

 

Debica Goodyear Alliance

 

Ďalšou kapitolou spoločnosti bola reštrukturalizácia, prispôsobenie novej ekonomike a nakoniec privatizácia. Jej akcie boli uvedené na Varšavskej burze 24. novembra 1994. O niečo neskôr boli strategické akcie predané spoločnosti American Goodyear Tire & Rubber Company, ktorá vlastní od apríla 2008 podieľ v 65,99%. Tento hlavný akcionár priniesol nové investičné stratégie, finančnú a predajnú politiku. Debica tak uviedla na trh nové pneumatiky určené pre rôzné nákladné vozidlá. V roku 1997 sa sem presunula výroba poľnohospodárskych pneumatík (predtým sídliacich v závodoch Fulda, v Nemecku a Amiens vo Francúzsku). Dnes je Debica jediným výrobcom poľnohospodárskych pneumatík v rámci skupiny Goodyear. O ďalšie tri roky neskôr, v roku 2000, otvorila v meste Tarnów logistické centrum o rozlohe 46.000m² so 46 modernými prekladacími dokmi pre nákladné vozidlá.

 

Súčasné investície do výroby pneumatík

 

V posledných rokoch spoločnosť Debica ďalej investuje do výroby vysoko výkonných pneumatík. V apríli 2007 vedenie spoločnosti oznámilo vývoj pneumatík pre ťažké nákladné automobily s nákladmi vo výške 8,5 miliónov dolárov. Debica je v súčasnej dobe najväčším závodom koncernu Goodyear v Európe a tretí najväčší na svete. Od roku 2011 je tiež najväčším svetovým dodávateľom pneumatík pre Goodyear. Výrobné linky poľskej spoločnosti sa používajú k výrobe pneumatík pod rôznymi značkami skupiny Goodyear, ako sú Dunlop, Fulda a Sava. Debica vyrába každoročne 15 miliónov pneumatík, ktoré sa predávajú po celej Európe (vrátane Veľkej Británie), v Turecku a dokonca aj do Spojených arabských emirátov.