Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácie reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdielané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.

Rozumiem

Z technických príčin je momentálne možnosť nákupu pozastavená

Váš dodávateľ pneumatík a diskov info@adacpneu.sk

Typ vozidla:
Obdobie:
Šírka pneu:
Profil pneu:
Priemer pneu:
Výrobca:
Index nosnosti:
Index rýchlosti:
Zosilená:
Dojazdová:
Vymazať filter

Kategórie produktov

Prečo zvoliť nákup práve u nás?

ikona
Doba doručenia
od 1 do 7 dní
ikona
Overený predajca s referenciami zákazníkov
ikona
Komfortný konfigurátor diskov
ikona
Široký výber pneumatík

Bridgestone pneumatiky

bridgestone

Bridgestone

Bridgestone Corporation je medzinárodný výrobca pneumatík, založený v roku 1931 v meste Kurume, Fukuoka v Japonsku pánom Shojiro Ishibashim. Meno Bridgestone pochádza z prekladu a transpozície mena tohto zakladateľa a znamená "kamenný most" (Ishi = kámen, Bashi = most). Od roku 2015 je spoločnosť najväčším výrobcom pneumatík na svete, prevádzkujúci cez 141 výrobných zariadení v 24 krajinách sveta.

 

História spoločnosti

Prvá pneumatika Bridgestone bola vyrobená 9. apríla roku 1930. O rok neskôr, 1. marca 1931, zakladateľ Shojiro Ishibashi založil pre toto nové odvetvie v meste Kurume v prefektúre Fukuoka firmu Bridgestone Tyre Co. Ltd. Spoločnosť sa zamerala na výrobu pneumatík založených prevažne na japonskej technológii. V prvých rokoch musela prekonať veľa problémov práve v oblasti technológií, ale aj výroby a predaja. Nakoniec však dosiahla neuveriteľných zlepšení vo výrobných a kvalitatívnych postupoch, ktoré viedli k rýchlo sa rozvíjajúcemu podnikaniu na domácich aj zahraničných trhoch. V priebehu druhej svetovej vojny platili v celom Japonsku vojenské predpisy. Pneumatiky Bridgestone tiež spadali pod jurisdikciu týchto predpisov. To viedlo k tomu, že takmer všetok výkon spoločnosti bol použitý k uspokojeniu vojenského dopytu. Spoločnosť Bridgestone vojnu prestála, ale bola takmer zničená. Po vojne začala vyrábať motorky, ale hlavným príjmom sa stala dodávka pneumatík pre konkurenčných výrobcov motoriek.

 

Technológie a inovácie

V roku 1951 bola Bridgestone prvou japonskou spoločnosťou, ktorá začala predávať pneumatiky vyrobené z umelých vlákien. V tej dobe bol tiež zahájený päťročný projekt modernizácie výrobných zariadení. V roku 1953 prekonal predaj desať miliárd yenov, čím sa Bridgestone umiestnila na vrchol v priemysle pneumatík v Japonsku. V roku 1959 bol zahájený predaj nylónových pneumatík a výstavba novej tokijskej továrne, ktorá mala za cieľ vyrovnať sa s rýchlo rozvíjajúcim motorizačným trhom. V roku 1965 bola v Singapure otvorená prvá zámorská továreň spoločnosti Bridgestone a v roku 1969 bola zahájená výroba v Thajsku. V šesťdesiatych rokoch firma založila pobočky aj v Spojených štátoch. V roku 1978 uviedla na trh Super Filler Radial a v roku 1979 predstavila vysoko výkonnú radiálnu pneumatiku POTENZA. Firma už v tej dobe vyrábala v Indonézii, Iráne, či Tchaj-wanu.

 

Globálne umiestnenie

V roku 1981 oslávila spoločnosť svoje 50 výročie. V tej dobe vznikli ďalšie závody v Thajsku, Indii, Poľsku, Číne, či Spojených štátoch. V roku 1988 Bridgestone zakúpila firmu Firestone Rubber Company z Akronu, Ohio a rozšírila svoju výrobu do ďalších krajín. Od 1. apríla 2011 má firma 47 závodov na výrobu pneumatík, 29 závodov súvisiacich s pneumatikami, 19 závodov na výrobu surovín, 89 diverzifikovaných výrobných závodov a 4 technické centrá.

 

Bridgestone v Európe

Spoločnosť Bridgestone EU má sídlo v Bruseli v Belgicku a bola založená v roku 1972. V regióne sa nachádza 7 výrobných závodov a neďaleko Ríma v Taliansku má, s plochou 32 hektárov, centrum výskumu a vývoja. Spoločnosť predáva viac ako 25 miliónov pneumatík ročne prostredníctvom 17 pobočiek a 2 distribútorov a na priamo zamestnáva vyše 12 000 ľudí.

 

Bridgestone a Formula

Spoločnosť Bridgestone začala investovať do motoristického športu v 80. rokoch tým, že vyvíjala závodné pneumatiky pre Formulu 2, Formulu 3, Formulu Ford, Formulu Opel Lotus apod. Od roku 1997 dodáva Bridgestone pneumatiky pre závody Formule 1.

 

Ďalšie produkty spoločnosti

Bridgestone už od 30 rokov minulého storočia vyrábala, mimo pneumatiky, ďalšie rôznorodé výrobky zahrňujúce automobilové komponenty, priemyslové výrobky, výrobky z polyuretánovej peny, stavebné materiály, diely a materiály pre elektronické zariadenia, jazdné kolesá a športový tovar. Diverzifikovaná výroba vytvára zhruba jednu štvrtinu ziskov z celkového predaja spoločnosti Bridgestone.

 

Pneumatiky Bridgestone

Spoločnosť Bridgestone vyrába prémiové pneumatiky pre osobné, nákladné, poľnohospodárske či priemyslové automobily. Obrovský úspech oslavuje tiež v odvetví pneumatík pre motorky. Viac o sortimente pneumatík Bridgestone.

 

Najobľúbenejšie dezény:

Bridgestone BLIZZAK LM001
Bridgestone BLIZZAK LM-80 EVO
Bridgestone BLIZZAK W810
Bridgestone POTENZA RE070
Bridgestone ECOPIA EP150
Bridgestone B250
Bridgestone TURANZA T001
Bridgestone TURANZA ER300
Bridgestone DURAVIS R630
Bridgestone DUELER H/P SPORT