Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácie reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdielané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.

Rozumiem

Z technických príčin je momentálne možnosť nákupu pozastavená

Váš dodávateľ pneumatík a diskov info@adacpneu.sk

Typ vozidla:
Obdobie:
Šírka pneu:
Profil pneu:
Priemer pneu:
Výrobca:
Index nosnosti:
Index rýchlosti:
Zosilená:
Dojazdová:
Vymazať filter

Kategórie produktov

Prečo zvoliť nákup práve u nás?

ikona
Doba doručenia
od 1 do 7 dní
ikona
Overený predajca s referenciami zákazníkov
ikona
Komfortný konfigurátor diskov
ikona
Široký výber pneumatík

General Tire pneumatiky

general tire

General Tire

Americký výrobca pneumatík pre motorové vozidla s viac ako 100 ročnou históriou patrí medzi špičky vo svojom segmente. Od svojho vzniku sa zameriava na kvalitu svojich produktov a behom svojej existencie veľakrát ukázal, že patrí medzi výrobcov inovátorov, ktorí sa veľkou mierou podieľajú na rozvoji nových technológií v gumárenskom priemysle. Spoločnosť patrí od roku 1987 do skupiny Continental.

 

Vznik spoločnosti

Spoločnosť General Tire bola založená dňa 29. septembra, 1915 v Ohiu pánom William F. O'Neilem, a jeho partnerom, Winfred E. Fousem. Títo páni sa rozhodli konkurovať vtedajšiemu výrobcovi pneumatík značke Firestone a za použitia $ 200,000 firmu spoločne založili. Navzdory veľmi zložitému podnikateľskému prostrediu prvej svetovej vojny vznikli v roku 1917 prvé obchodné siete a začali rozsiahle reklamné kampane. Spoločnosť sa veľmi rýchlo dostala do povedomia verejnosti. Pripomeňme si jej najdôležitejšie míľniky:

- 1928 - spoločnosť vyvinula gumové klapky pre nákladné pneumatiky,
- 1930 - firma už mala 14 maloobchodných predajní a asi 1,8% z trhu s pneumatikami,
- 1944 - GT zahájila výrobu vo svojom 2. americkom závode v meste Waco, v Texase,
- 1973 - GT otvára v Mt. Vernon, v štáte Illinois 6. závod, ktorý je plne vybavený pre radiálnu výrobu pneumatík,
- 30. októbra 1987 Continental Tire North America, Inc. dokončila akvizíciu so spoločnosťou General Tire, Inc.,
- 2007 - firma zaviedla nové logo reprezentujúce značku (ľahké nákladné auta/komerčná divízia automobilového priemyslu),
- 2008 - General Tire sa vrátila späť k off-road pretekaniu,
- 2012 - General Tire sa stala lídrom v oblasti vývoja, výroby a predaja kvalitných pneumatík pre automobilový priemysel.


Pneumatiky predovšetkým pre auta 4x4 a SUV

Počas svojej existencie sa firma zaoberala, okrem výroby pneumatík, vývojom gumárenských zmesí a dokonca i raketovej techniky! Dnes pôsobí hlavne v Severnej Amerike a na Európskom trhu sa zameriava predovšetkým na celosvetovo úspešné a uznávané pneumatiky pre auta 4x4 a SUV. V súčasnej dobe má sídlo vo Fort Mill v Južnej Karolíne.