Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácie reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdielané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.

Rozumiem

Z technických príčin je momentálne možnosť nákupu pozastavená

Váš dodávateľ pneumatík a diskov info@adacpneu.sk

Typ vozidla:
Obdobie:
Šírka pneu:
Profil pneu:
Priemer pneu:
Výrobca:
Index nosnosti:
Index rýchlosti:
Zosilená:
Dojazdová:
Vymazať filter

Kategórie produktov

Prečo zvoliť nákup práve u nás?

ikona
Doba doručenia
od 1 do 7 dní
ikona
Overený predajca s referenciami zákazníkov
ikona
Komfortný konfigurátor diskov
ikona
Široký výber pneumatík

Dunlop pneumatiky

dunlop

Dunlop

 

Pneumatiky Dunlop majú vynikajúcu povesť medzi nadšencami automobilov aj motoriek. Vďaka najnovším inovatívnym technológiám ponúka skvelý výkon a vysokú životnosť. Technológie Dunlop Touch Technology kladie vysoký dôraz predovšetkým na bezpečnosť. Šoférom umožňuje získať väčšiu kontrolu nad jazdou a celkovo zažiť lepší pocit z jazdy. Firma Dunlop ako prvá objavila a popísala „aquaplaning“ (strata priľnavosti pneumatiky k povrchu vozovky vplyvom vody na ňu) a uviedla na trh pneumatiku s dezénom SP 68, ktorá sa vyznačovala lepšou odolnosťou voči tomuto javu. Dunlop je tiež známa v oblasti vývoja pneumatík a vlastní radu prielomových patentov (napr. pneumatiku s technológiou DSST (dojazdová pneumatika).

 

 

História spoločnosti

 

Príbeh tejto značky začína na troch kolesách. V roku 1888 zakladateľ firmy Dunlop, John Boyd Dunlop, pozoroval svojho malého syna, ako jazdí na trojkolke na pevných a tuhých gumových pneumatikách po kamenitej zemi. Všimol si, že jeho malý syn síce jazdí rýchlo, avšak rozhodne to nebolo pohodlné ani príjemné. V snahe umožniť synovi plynulejšiu a ľahšiu jazdu a riadenie, vzal Dunlop trojkolku, obalil kolesá tenkými gumovými plátkami, zlepil ich dohromady a nafúkal ich pumpičkou. Týmto spôsobom vynašiel prvý nafukovací systém v histórii a položil základy pre prvú nafukovaciu pneumatiku. Dunlop si svoj nápad ihneď patentoval a začal s vývojom nových pneumatík v komerčnom podniku, ktorý nazval Dunlop Pneumatic Tire Co. Ltd. V roku 1890 firma otvorila svoju prvú továreň na pneumatiky v írskom Dubline, a o tri roky neskôr ďalšiu továreň v nemeckom Hanau. Po roku 1898 bola rozšírená výroba do ďalších tovární v Anglicku a postupom času spoločnosť expandovala do celého sveta.

Pred začiatkom 2. svetovej vojny, riadil Dunlop širokú oblasť aktivít – nie len pneumatiky, kde mal jednoznačné prvenstvo na trhu, ale vyrábal tiež brzdy, kolesá, golfové a tenisové loptičky, podlahoviny a ďalšie priemyslové gumárenské výrobky. Prvenstvo na trhu s gumárenskými výrobkami trvalo až do konca 60. rokov 20. storočia.

V roku 1985 odkúpila firmu Dunlop spoločnosť BTR a spoločnosť Sumitomo od nej získala práva vyrábať a predávať cestné pneumatiky značky Dunlop. Roku 1999 spoločnosti Sumitomo a Goodyear založili globálnu alianciu, čím sa stali najväčšími výrobcami pneumatík na svete. Dnes je spoločnosť Dunlop v Európe súčasťou tzv. joint venture, zahrnujúcu šesť spoločností a je začlenená do Goodyear Dunlop Tires B.V.

 

Dunlop a motošport

 

Dunlop sa tiež angažuje vo svete športu a to prakticky od svojho počiatku. Prvú slávu tejto spoločnosti zaistil cyklistický pretekár Willie Hume, ktorý dokázal vyhrať štyri závody na svojom bicykli, ktorý bol vybavený pneumatikami Dunlop. V súčasnosti sa spoločnosť vo veľkej miere angažuje napr. v DTM (Deutsche Tourenwagen-Meisterschaft), Le Mans, majstrovstvá sveta moto GP atď.

 

 

Štandardná výbava automobilov a motoriek mnohých značiek

 

Veľa z najprestížnejších výrobcov automobilov je štandardne vybavených pneumatikami Dunlop, vrátane Alfa Romeo, Audi, AMG, Aston Martin, BMW, Honda, Jaguar, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel / Vauxhall, Peugeot, Porsche, Renault, Rover, Seat, Škoda, Toyota a Volkswagen.

Dunlop dodáva motocyklové pneumatiky ako originálne vybavenie predných výrobcov motoriek vrátane Aprilia, Benelli, BMW, Buell, Derbi, Ducati, Harley Davidson, Honda, HRD, Husaberg, Husqvarna, Kawasaki, KTM, MV Agusta, Peugeot, Vertemati, Yamaha.

 

Dunlop ponúka radu viac ako 130 rôznych komerčných pneumatík vhodných pre ťažké nákladné automobily a autobusy. Tiež veľa špičkových výrobcov úžitkových vozidiel je štandardne vybavených pneumatikami Dunlop, napr. značka Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Daimler Chrysler a Iveco. Viac o jednotlivých pneumatikách nájdete tu.