Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácie reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdielané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.

Rozumiem

Z technických príčin je momentálne možnosť nákupu pozastavená

Váš dodávateľ pneumatík a diskov info@adacpneu.sk

Typ vozidla:
Obdobie:
Šírka pneu:
Profil pneu:
Priemer pneu:
Výrobca:
Index nosnosti:
Index rýchlosti:
Zosilená:
Dojazdová:
Vymazať filter

Kategórie produktov

Prečo zvoliť nákup práve u nás?

ikona
Doba doručenia
od 1 do 7 dní
ikona
Overený predajca s referenciami zákazníkov
ikona
Komfortný konfigurátor diskov
ikona
Široký výber pneumatík

Petlas pneumatiky

Petlas

Petlas

Spoločnosť na výrobu pneumatík Petlas je jednou z najvýznamnejších tureckých značiek, ktorá ponúka svoje pneumatiky pre všetky typy áut: pre osobné automobily, dodávky, nákladné vozidlá, pozemné, poľnohospodárske, stavebné aj priemyslové vozidlá.

 

Jedinečná história zahrňujúca o.i. turbulentnú situáciu týkajúcu sa Cyprusu

Spoločnosť PETLAS vznikla dňa 19. augusta 1976. Vzhľadom k embargu uplatňovanému na Turecko po operácii na Cypruse v roku 1974, sa objavila nová mentalita "uspokojenia potrieb obranného priemyslu s národnými zdrojmi" a tak bola Petlas Tire Industry and Trade Company založená primárne ako štátny podnik s cieľom vyrábať pneumatiky pre stíhačky tureckého letectva.

 

Zahraničné partnerstvo

Vedľa zásobovania tureckej armády bola továreň rovnako poverená plnením potrieb rozvíjajúceho sa automobilového priemyslu. V roku 1976 firma Petlas debutovala na civilnom trhu a ponúkla svoje prvé pneumatiky pre automobily. Zo začiatku to bolo v pomerne malom množstve, to sa však v priebehu niekoľkých mesiacov zmenilo. V roku 1977 získala spoločnosť zmluvu na modernizáciu výroby a zavedenia nových technológií. V roku 1981 zahájila partnerstvo so spoločnosťou Barum. Okrem technologickej spolupráce využívala firma Petlas tiež distribučnú sieť spoločnosti Barum, ktorá umožnila exportovať svoje pneumatiky po celej Európe.

 

Privatizácia behom recesie a následný vývoj

Koncom 80. rokov sa spoločnosť Petlas musela vysporiadať s hospodárskou recesiou, ktorá zasiahla celé Turecko, čo viedlo k stagnácii investícii. Jedným z východísk pre Turecko bola privatizácia priemyslových odvetví, teda aj firmu Petlas. Po neľahkých začiatkoch firma stále hľadala vhodných investorov a dokonca musela krátko zastaviť všetku výrobu. Až do roku 1997 pracovala iba s kapacitou približne 30-40%. V roku 2005 prešla ďalšou transformáciou (získala ju skupina Abdulkadir Ozcan). V rámci tejto novej štruktúry dostala spoločnosť Petlas potrebnú injekciu takmer 50 miliónov dolarov.

 

Modernizácia a rozšírenie

V budúcich 2 rokoch bol produktový sortiment spoločnosti Petlas kompletne prepracovaný so zameraním na pneumatiky pre osobné automobily a ľahké nákladné automobily. Do konca roku 2009 továreň vzrástla z 900 zamestnancov na takmer 1500. Závod, ktorý bol tiež kompletne modernizovaný a rozšírený, sa vrátil do plnej kapacity. Okrem výroby pneumatík firma uviedla vlastnú radu automobilových ráfikov a batérií. Petlas si tiež zachovala výrobu pneumatík pre lietadlá a naďalej zostáva jediným výrobcom pre tento segment na tureckom trhu.

Svoje pneumatiky vyváža po celej Európe a dokonca aj na Stredný východ, ktorý je v súčasnosti jej najväčším trhom. Petlas má viac ako 2000 distribučných miest po celom Blízkom východe a stáva sa jedným z predných hráčov nie len tohto regiónu. Svojím zákazníkom tak prináša skutočnú, na lietadlách preverenú, kvalitu!