Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácie reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdielané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.

Rozumiem

Z technických príčin je momentálne možnosť nákupu pozastavená

Váš dodávateľ pneumatík a diskov info@adacpneu.sk

Typ vozidla:
Obdobie:
Šírka pneu:
Profil pneu:
Priemer pneu:
Výrobca:
Index nosnosti:
Index rýchlosti:
Zosilená:
Dojazdová:
Vymazať filter

Kategórie produktov

Prečo zvoliť nákup práve u nás?

ikona
Doba doručenia
od 1 do 7 dní
ikona
Overený predajca s referenciami zákazníkov
ikona
Komfortný konfigurátor diskov
ikona
Široký výber pneumatík

Kumho pneumatiky

Kumho Tyre

Pneumatiky Kumho

Kumho je medzinárodná výkonná spoločnosť zaoberajúca sa výrobou pneumatík, ktorá prináša spotrebiteľom po celom svete kvalitné a inovatívne technológie. S viac ako 50 ročnou skúsenosťou sa táto juhokórejská spoločnosť stala postupom času 9. najväčším výrobcom pneumatík na svete. Kvalitu pneumatík dokazuje záujem výrobcov automobilov, ako je napríklad Kia, Hyunday alebo Daewoo (Chevrolet).

 

História

Spoločnosť vznikla v septembri v roku 1960 pod názvom Samyang Tire. V tej dobe bol domáci automobilový priemysel v rannej fázy, rovnako ako priemysel automobilových dielov a pneumatík. Firma vyrobila asi 20 pneumatík denne, v závislosti na manuálnej práci a tiež kvôli zastaralej technológii a nedostatku zariadení. Na konci 60. rokov Kumho tvrdo usilovala o splnenie vládnych cieľov a túto tvrdú skúšku prestála. Spoločnosť Kumho neskôr začala výstavbu svojej továrne Songjung. S novou továrňou a po založení vzťahov s UNI Royal USA rozvinula svoje technológie a vstúpila na svetový trh.

 

Rýchly rast

Navzdory ropnému šoku v roku 1974 a problémom pri nákupe surovín sa podarilo spoločnosti Kumho dosiahnuť pozoruhodného rastu. V roku 1976 sa Kumho stala lídrom v sektore pneumatík.

 

Prekonanie politickej nestability

Strata politickej nestability a horúčkovitej demokratizácie v 80. rokoch zhoršili podnikateľské prostredie, avšak Kumho túto nestabilitu opäť prestála a postupne sa vyvinula do jednej z najväčších spoločností na výrobu pneumatík na svete.

 

Súčasnosť

Dnes spoločnosť prevádzkuje 3 výrobné závody v Južnej Kórei s ročnou kapacitou 32 mil. pneumatík a ďalšie 3 výrobné závody v Číne s kapacitou cez 20 mil. ks. Dôkazom, že pneumatiky dosahujú vysokej kvality je tiež fakt, že Kumho vyrába pneumatiky aj pre letecký priemysel (pre stíhačky F16, ktoré ich použitie schválilo vojenské letectvo USA a rovnako pre obrie Boeingy 747). Kumho zastáva silnú pozíciu aj na európskom trhu. Novo otvorený šampionát formule F3 spoločnosti predĺžil zmluvu na výhradnú dodávku závodných pneumatík. Pneumatiky Kumho dosahujú vysokej technologickej úrovne a spoločnosť úspešne dokončila vývoj pneumatík tiež pre F1.

 

Sortiment pneumatík

Spoločnosť vyrába pneumatiky pre osobné vozidla, dodávkové vozidla, SUV a 4x4 aj nákladné vozidla.

Pneumatiky pre osobné vozidla

Kumho má v ponuke širokú škálu rozmerov, prevedení a dezénov pneumatík. Výrobca si dobre uvedomuje, že jednotlivé trhy majú svoje špecifiká, predovšetkým klimatické. Pri vývoji dezénov rozlišuje nie len zimné a letné obdobie, ale kladie dôraz aj na početnosť zrážok v daných oblastiach, dopravné vzdialenosti, povrchy vozoviek atď., preto je celkový výrobný program tak široký. Pre osobné pneumatiky v stredoeurópskych krajinách vyprofilovala základný sortiment pre 10"-18" kolesá v týchto dezénoch:

  • Solus KH17 pre vozidlá strednej triedy v rýchlostných kategóriách T a H
  • Ecowing KH19 novinka redukujúca negatívne vplyvy na životné prostredie
  • Ecsta KH11 asymetrický dezén pre vozidlá strednej a vyššej triedy pre 15-17“ kolesa
  • Ecsta SPT KU31, Ecsta HM KH31 a Ecsta LE Sport KU39 pre vozidlá vyššej triedy pre 15 až 22" kolesa v rýchlostných kategóriách až 300 km/h
  • KW7400, IZEN KW17, IZEN KW23, IZEN KW27 a IZEN KW11 - pre zimné použitie na osobných vozidlách 10"-18"