Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácie reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdielané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.

Rozumiem

Z technických príčin je momentálne možnosť nákupu pozastavená

Váš dodávateľ pneumatík a diskov info@adacpneu.sk

Typ vozidla:
Obdobie:
Šírka pneu:
Profil pneu:
Priemer pneu:
Výrobca:
Index nosnosti:
Index rýchlosti:
Zosilená:
Dojazdová:
Vymazať filter

Kategórie produktov

Prečo zvoliť nákup práve u nás?

ikona
Doba doručenia
od 1 do 7 dní
ikona
Overený predajca s referenciami zákazníkov
ikona
Komfortný konfigurátor diskov
ikona
Široký výber pneumatík

Nexen pneumatiky

Nexen

 

 

 

 

Nexen Tire

Spoločnosť Nexen Tire sa radí medzi najvýznamnejších juhokórejských výrobcov pneumatík(k ďalším patrí Hankook alebo Kumho) a patrí medzi svetové špičky vo výrobe tohto segmentu. Svoje pneumatiky vyváža do celého sveta, vrátane Európy. Nexen Tire využíva pri výrobe pneumatík najmodernejších technológií a výrobných postupov, čo sa odráža hlavne na vysokej kvalite týchto pneumatík.

 

Nexen Tire získal sedem trofejí v najprestížnejšej súťaží Design Awards 

Vznik a vývoj spoločnosti Nexen

Počiatky značky Nexen Tire siahajú až do roku 1942, kedy bola spoločnosť založená pod názvom Heung-A Tire Company. Do počiatkov svojej existencie negatívne zasiahla Kórejská vojna a tak spoločnosť predstavila svoju prvú pneumatiku až v roku 1956. V rokoch 1987 – 1991 naviazala úzku spoluprácu s francúzskou firmou Michelin. Ďalším dôležitým míľnikom bol rok 2000 a počiatok nového tisícročia, ktorý značke priniesol jej súčasný názov Nexen Tire. Názov vznikol spojením slov Next (ďalšie) a Century (storočie), čím spoločnosť vyjadrila svoju orientáciu na budúce úspechy. V roku 2005 firma založila svoju prvú pobočku v USA a tým si zaistila celosvetové rozšírenie a rozvoj. Vďaka zvýšenému dopytu vybudovala spoločnosť v roku 2007 nový závod na výrobu pneumatík v čínskom meste Čching-tao a o päť rokov neskôr ďalší (v poradí tretí) v juhokórejskom Changnyeongu. Táto továreň sa radí medzi svetovo najväčšie a najmodernejšie výrobné linky svojho druhu!

 

Nexen tire továreň v Changyeong 

Výrobný závod Nexen Tire v Českej republike

Spoločnosť sa rozhodla rozšíriť výrobu a postaviť nový výrobný závod u Žatce v Českej republike na pozemku o rozlohe 65 hektárov. V zóne „Triangle“ začali v roku 2016 prvé terénne úpravy a vlastná stavba továrne odštartuje v roku 2017. Zahájenie výroby spoločnosť plánuje na rok 2018.


Pneumatiky najvyššej kvality

Nexen Tire vyrába pneumatiky pre osobné automobily, modely SUV aj ľahké úžitkové vozidla. Do výrobného portfólia patrí aj rada zimných pneumatík. Spoločnosť spolupracuje s renomovanými automobilkami (Škoda, Volkswagen, Renault, Chevrolet, Chrysler, Dacia, GM, Fiat, Mitsubishi, Hyundai, Kia, Suzuki a Seat).

 

Automobilky používajúci pneumatiky Nexen pre svoje nové vozidlá.

 

Nexen Tire dodáva na trh pneumatiky najvyššej kvality, ktorá spotrebiteľom zaručí vysokú bezpečnosť, pohodlie a komfort. Viac o jednotlivých modeloch nájdete na NEXEN PNEUMATIKY