Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácie reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdielané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.

Rozumiem

Z technických príčin je momentálne možnosť nákupu pozastavená

Váš dodávateľ pneumatík a diskov info@adacpneu.sk

Typ vozidla:
Obdobie:
Šírka pneu:
Profil pneu:
Priemer pneu:
Výrobca:
Index nosnosti:
Index rýchlosti:
Zosilená:
Dojazdová:
Vymazať filter

Kategórie produktov

Prečo zvoliť nákup práve u nás?

ikona
Doba doručenia
od 1 do 7 dní
ikona
Overený predajca s referenciami zákazníkov
ikona
Komfortný konfigurátor diskov
ikona
Široký výber pneumatík

Cooper pneumatiky

Cooper

 

 

 

Cooper Tire & Rubber Company

Značka Cooper je známa po celom svete a radí sa medzi veľmi významných výrobcov pneumatík. Má za sebou už sto rokov svojej existencie a jej vývoj naďalej strmo rastie. Spoločnosť sa zameriava predovšetkým na osobné auta a leká vozidla. V súčasnosti ponúka obutie pre vysoko výkonné auta, auta strednej triedy, malé vozidla, vysoko výkonné SUV, off roady a dodávky. Pneumatiky od spoločnosti Cooper Tire & Rubber co. LTD sú dnes na Slovensku a po celej Európe populárne hlavne u šoférov aut SUV 4×4.

 

Vznik a vývoj spoločnosti

Počiatky značky Cooper siahajú až do roku 1914, kedy John F. Schaefer spolu so svojím švagrom Claudem E. Hartem založili v Akrone v štáte Ohio spoločnosť zaoberajúcu sa opravami pneumatík, predovšetkým výrobou záplat pre pneumatiky. Vytušili, že nové odvetvie automobilového priemyslu má veľký potenciál a uvideli v ňom prosperujúcu budúcnosť. O rok neskôr preto kúpili ďalšiu továreň zaoberajúcu sa výrobou pneumatík.

Spoločnosť Cooper sa vďaka vydareným investíciám a obchodom, výrazne preslávila počas 2. svetovej vojny. Založila oddelenie pre vojnové produkty zaoberajúc sa výrobou nepremokavých tašiek, plávacích viest, člnov, maskovacích sietí a rady ďalších vojenských predmetov. Armáda Spojených štátov ich za túto činnosť dokonca ocenila. V roku 1946 si spoločnosť zmenila názov na Cooper Tire & Rubber Company, ktorý je jej oficiálnym názvom dodnes.

V druhej polovici dvadsiateho storočia začala firma expandovať na nové trhy. V San Antoniu postavila špičkové testovacie centrum, ktoré je neustále modernizované. Patrí medzi najväčšie priemyslové podniky v USA.  Nezameriava sa iba na výrobu pneumatík, ale vlastní rad dcérskych spoločností, ktoré podnikajú v gumárenskom priemysle (vyrába napr. plastové obloženie a tesnenie). Spoločnosť kúpila v roku 1997 významnú anglickú firmu Avon Tyres Ltd. Naďalej rozširuje svoje akvizície po celom svete, predovšetkým v Číne, kde vytvára přibližne 25% celosvetového obratu firmy. Pôsobí tiež v motošporte a podporuje niekoľko stajní vo Formuli D Drift series a v Canadien Drift series. Firma má dnes cez 65 pobočiek na troch kontinentoch. Dodáva svoje pneumatiky pre Severnú Ameriku a v posledných rokoch tiež pre Európu a už spomenutú Čínu.

 

Dnešné modely

Chválou medzi letnými pneumatikami je Cooper Zeon CS Sport určená pre veľmi výkonné auta. Medzi zástupcov zimných pneumatík môžeme menovať pneumatiku Discover M + S Sport pre výkonné SUV. Ďalšia menovaná celoročná pneumatika Cooper Discoverer AT3 proklamuje svoje kvality sloganom „All Traction, All Terrain, All the Time“, teda pneumatiky, ktoré vynikajú silnou trakciou za všetkých podmienok v každom teréne.

Výrobca pneumatík Cooper investoval obrovské prostriedky tiež do vývoja osobných a dodávkových pneumatík. Výsledkom sú nové rady pneumatík, ktoré sú ušité na mieru európskym klimatickým podmienkam. Na pneumatikách sú použité najmodernejšie technológie a materiály (napr. nanopolymery).

 

Modely pneumatík si môžete prehliadnuť a zakúpiť v našej sekcii tu.