Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácie reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdielané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.

Rozumiem

Z technických príčin je momentálne možnosť nákupu pozastavená

Váš dodávateľ pneumatík a diskov info@adacpneu.sk

Typ vozidla:
Obdobie:
Šírka pneu:
Profil pneu:
Priemer pneu:
Výrobca:
Index nosnosti:
Index rýchlosti:
Zosilená:
Dojazdová:
Vymazať filter

Kategórie produktov

Prečo zvoliť nákup práve u nás?

ikona
Doba doručenia
od 1 do 7 dní
ikona
Overený predajca s referenciami zákazníkov
ikona
Komfortný konfigurátor diskov
ikona
Široký výber pneumatík

Firestone pneumatiky

Firestone

 

 

Firestone

Americká gumárenská spoločnosť Firestone Tire And Rubber Company bola založená na počiatku 20. storočia, v americkom meste Akron v štáte Ohio. Zakladateľom spoločnosti bol Harvey Samuel Firestone. Tento rojko, ktorý veril v budúcnosť automobilového priemyslu, začal s dvanástimi zamestnancami, ktorí v prvej fázy vyrábali pneumatiky pre manipulačné vozíky a nákladné povozy. S rastúcim záujmom o automobilizmus zahájil pán Firestone tiež výrobu automobilových pneumatík. Na Americkom trhu to bolo veľmi zložité a tak využil svoje známosti s Henrym Fordom. V roku 1906 bol už legendárny automobil Model T obutý do pneumatík Firestone. V roku 1926 otvorila spoločnosť svoje vlastné kaučukovníkové pole v štáte Libéria v Afrike. Týmto krokom sa začalo obdobie rozvoja a vývoja pneumatík, kedy sa spoločnosť Firestone stala silným hráčom na americkom kontinente v oblasti predaja pneumatík. 

 

Vývoj produktov a spoločností 

Vo vojnovom období, ktoré sa nevyhlo ani spoločnosti Firestone, začala výroba vojenského pomocného materiálu pre armádu. V roku 1951 Firestone uzavrela kontrakt s vládou a podieľala sa na vývoji nukleárnej rakety v dôsledkoch hrozieb, ktoré vyvolávala studená vojna. Firestone však predovšetkým naďalej vyrábal pneumatiky pre osobné a nákladné automobily a začal vyrábať aj poľnohospodárske pneumatiky. Čím ďalej, tým viac bol videný taktiež v motošporte. Firestone bol od roku 1950 do roku 1974 dodávateľom pneumatík pre závody Formule 1 a bol taktiež výhradným dodávateľom pneumatík pre legendárne závody v Indianopolise. Dôležitým obdobím pre firmu bol koniec osemdesiatych rokov minulého storočia. Spoločnosť sa spojila s japonským výrobcom pneumatík Bridgestone Tire Company. Lepšie tak mohla prijímať výzvy celosvetového trhu s pneumatikami. Išlo o najväčšiu japonskú investíciu, ktorá sa kedy v USA do tej doby realizovala. Spojení Firestone a Bridgestone prinieslo na trh celkom nové modely pneumatík a zmenila sa tiež prezentácia firmy. 

 

Dnešní modely 

Pneumatiky Firestone dnes patria v Európe medzi jedny z najobľúbenejších a vďaka Bridgestonu sú na vysokej úrovni. Firestone vyrába pneumatiky pre osobné, dodávkové, nákladné a poľnohospodárske pneumatiky. Pri vývoji nových pneumatík sa kladie dôraz na vlastnosti, ktoré požaduje hlavná cieľová skupina užívateľov cestovných pneumatík. Pneumatiky dávajú  pocit istoty a bezpečia za každého počasia. Na mokrej vozovke ponúkajú optimálny brzdný výkon a vynikajúcu vyváženosť medzi prednou a zadnou časťou vozidla. Šoféri rodinných áut tejto značke dôverujú pre ich spoľahlivosť a veľmi priaznivý pomer cena/výkon. Pneumatiky Firestone dnes patria k symbolom Ameriky.